انواع نرده راه پله کدامند؟ | بهترین حفاظ پله فرفورژه | SamenFerforge

تولید فرفورژه

یک نرده راه پله می تواند تاثیر بسیار زیادی در فضای خانه شما بگذارد. اگر یک بچه کوچک دارید و پله های شما باعث بالا رفتن ارتفاع در خانه می شود، اولین اصل داشتن حفاظ پله به امنیت بچه شما باز می گردد. یعنی باید بین موارد موجود، حفاظی که بیشترین سطح حفاظت را برای شما ایجاد می کند انتخاب کنید.

نرده ها توسط ستون هایی به یکدیگر متصل می شوند که جنس آن نیز به طور کلی متغییر می باشد.

حفاظ پله چیست ؟

از حفاظ های این چنینی بیشتر برای حفظ جان افراد استفاده می شود. توجه داشته باشید که نرده هر سازه بسته به کاربری که دارد متفاوت خواهد بود. برای مثال نرده راه پله که در ساختمان های اداری استفاده می شوند، کاملا متفاوت هستند. چرا که بسته به طراحی و دیزان آن سازه، مدل مورد نیاز را انتخاب می کنند.

انواع مختلفی از نرده ها با جنس های متنوع وجود دارد که به شما این امکان را می دهد دست باز تری در هنگام انتخاب داشته باشید. نرده چوبی، نرده فلزی، نرده شیشه ای و نرده کابلی در این مقاله مورد بررسی قرار خواهد گرفت. با ما همراه باشید.

انواع راه پله

شاید این موضوع زیاد به این محتوا مربوط نباشد اما درکل ما دارای دو نوع راه پله می باشیم ، یکی صاف و دیگری گرد.

البته مدل های ترکیبی نیز وجود دارد.

نرده ها برای هر دو قابل ساخت می باشد و نگرانی از این بابت وجود ندارد.

نرده راه پله فلزی فرفورژه

اولین مدلی که بسیار مورد استفاده قرار گرفت، راه پله های فلزی بودند. چرا که فرسودگی بسیار بیشتر اتفاق می افتد و همچنین استحکام بیشتری نیز دارند. اما مهم ترین دلیلی که باعث افت محبوبیت این مدل حفاظ شد، بی روح یا بی شکل بودن این مدل نرده ها بود که به صورت سنتی در اکثر ساختمان ها استفاده می شد.

ما در شرکت ثامن تصمیم گرفتیم که این رویه را تغییر دهیم. بیشتر ایرانیان عزیز آهن را نسبت به چوب ترجیح می دهند و ما نیز از این قضیه جا نماندیم. با ادغام فرفورژه و گل نرده ها به شما یک محصول کامل و زیبا را ارائه می دهیم که جان عزیزانتان را حفظ و تا سالیان سال دوام خواهد داشت.

رنگ آمیزی این مدل می تواند متنوع و بسته به نیاز شما تغییر کند!

نرده چوبی راه پله

این مدل نیز نسبت به طراحی خانه ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. البته استفاده اصلی آن بیشتر در خانه های ویلایی می باشد. هزینه استفاده از این مدل بیشتر از باقی مدل ها می باشد و خب کاملا منطقی است. بسته به جنس چوب، طرح، اندازه و بسیار موارد دیگر، هزینه ای که شما ممکن است پرداخت کنید متغیر می باشد.

نرده های کابلی

این مدل نرده که بیشتر در خانه ها یا سازه های مدرن مورد استفاده قرار می گیرند، همانطور که از نامشان پیداست دارای یک سری کابل می باشند. این کابل ها به ستون ها متصل می شوند. ولی این نرده راه پله اصلا امنیتی ندارد و صرفا جهت زیبا سازی مورد استفاده قرار می گیرد. فضای خالی بین کابل ها می تواند باعث سقوط شود! پس حتما قبل از خرید به اینکه آیا بچه کوچک دارید یا خواهید داشت دقت کنید!

راه پله شیشه ای

این مدل راه پله ها از شیشه های سفت و سختی ساخته شده اند که به راحتی امکان شکستن را نداشته باشند. اما باز هم قبل از خرید دقت کنید که نیاز شما چه چیزی می باشد. در سازه هایی که نیاز به اعمال مدرنیته دارند مورد استفاده قرار می گیرند.

این مدل راه پله نیز می تواند یک امنیت جانی را برای شما فراهم کند. اما باز هم باید طرح کلی را مشاهده و قبل از خرید به مشکلاتی که ممکن است با آن برخورد داشته باشید، فکر کنید.

سخن آخر

قبل از خرید یا طراحی یک راه پله برای خودتان، حتما یک نیاز سنجی بزرگ کنید و از طراحان داخلی مشاوره بگیرید. سوالاتی که یک طراح داخلی حرفه ای ممکن است از شما بپرسد می تواند کل سازه شما را دسخوش تغییرات بزرگی کند. برای مثال اگر شما یک بچه کوچک دارید، نباید از حفاظ هایی که فضای خالی دارند استفاده کنید چرا که ممکن است جان کودک به خطر بی افتد.

همچنین برای مثال اگر در مسئله بودجه مشکل دارید، نباید از موارد چوبی استفاده نمایید چرا که هزینه بیشتری را به شما قطعا تحمیل خواهد کرد.

البته نرده هایی به صورت ترکیبی وجود دارند، برای مثال چوب و کابل یا فرفورژه و چوب. در این مقاله ما هر کدام را به صورت کامل معرفی کردیم که هرکدام که دوست داشتید را می توانید انتخاب و پیاده سازی کنید.