راهنمای داشتن خانه‌ای با دکوراسیون فرانسوی | دکوراسیون داخلی فرانسوی | SamenFerforge

دکوراسیون فرانسوی

جدا از تمامی ترند‌های جدیدی که در دنیای دکوراسیون مطرح می‌شود، دکوراسیون فرانسوی همیشه جلوه‌ای خاص داشته است و همچنان جزو یکی از محبوب‌ترین‌های این صنعت به حساب می‌آید.

در این مقاله از ثامن فرفورژه می‌خواهیم با چند نکته ساده خانه شما را به سبک فرانسوی دربیاوریم.

کافیست با ما همراه شوید.

یک خانه فرانسوی

در حالی که بسیاری از مردم اغلب با اسباب مختلف تنها خانه خود را شلوغ‌تر از همیشه می‌کنند و محیط آزاد را از خود دریغ می‌کنند شما می‌توانید با زیرکی تمام و رعایت چند نکته دکور داخلی خانه خود را به کل تغییر دهید تا نه تنها خانه‌ای متفاوت داشته باشید بلکه بتوانید آرامش و آزادی را در خانه به خود هدیه بدهید.

کمی فرانسوی

با این که طراحی داخلی با توجه به کوچک بودن فضای خانه‌ها پیچ تندی را به سمت طراحی‌های مینیمال پشت سر گذاشته است اما همچنان بسیاری ترجیح می‌دهند در خانه‌ای به سبک فرانسوی زندگی کنند.

اما نگران نباشید ما در این مقاله به شما توضیح خواهیم داد که چطور می‌توانید محیطی متناسب با نیاز‌های خود و البته فرانسوی را دست و پا کنید.

  • قدیمی‌تر

در دکوراسیون فرانسوی اغلب وسایل قدیمی و آنتیک به چشم می‌آیند زیرا از رکن‌های اصلی در بحث طراحی محسوب می‌شوند.

اغلب مردن با توجه به گذر زمان و یا صرفا خسته شدن از یک چیز آنها را دور می‌اندازند اما در این نوع از دکوراسیون می‌توانید به راحتی از وسایل قدیمی خود استفاده کنید. هر چه قدیمی‌تر بهتر.

اگر وسیله‌ای قدیمی ندارید می‌توانید از وسایل دست دوم استفاده کنید.

بسیاری در ایران همچنان این باور را بر دوش می‌کشند که استفاده از وسایل سالخورده کار اشتباهی است در حالی که این عمل نه تنها می‌تواند در هزینه دکوراسیون شما تاثیر داشته باشد بلکه می‌توانید با کمک چنین وسایلی ظاهری بسیار منحصر به فرد و زیبا را به خانه خود اهدا کنید. وسایل‌هایی که صرفا متناسب با شخصیت شما انتخاب شده باشند.

اشیاء قدیمی در طراحی فرانسوی

  • رنگ طلایی

کاربرد رنگ طلایی در طراحی فرانسوی یک اصل محسوب می‌شود. مردم این کشور همیشه به دنبال جواهرات و طرح‌هایی بوده‌اند که بسیار جلب توجه می‌کنند. شاید به این خاطر باشد که در اکثر خانه‌هایی با این سبک رنگ طلایی عنصری حذف نشدنی محسوب می‌شود.

البته در استفاده از این رنگ زیاده روی نکنید. شاید یک قاب عکس با رنگ طلایی و یا یک شی کوچک به این رنگ در طاقچه کافی باشد.

  • بگذارید سالخورده شود

از این که چوب‌های مبلمانتان کم‌کم دارند پوسته پوسته می‌شوند نگران نباشید. اگر چه این تنها یک مثال است اما سالخورده شدن اشیاء در دکوراسیون فرانسوی یک نکته است که باید حتما به آن توجه کنید با خیال راحت اجازه دهید وسایل های خانه سن بالای خود را نشان بدهند.

  • محیطی آرامش‌بخش

همانطور که بار‌ها اشاره کرده‌ایم خانه باید محیطی متناسب با روحیات شما داشته باشد و به ذهنتان نظم بدهد. برای همین است که بخش عمده‌ای از طراحی و دکوراسیون فرانسوی از رنگ‌های روشن و آرامش بخش بهره می‌برد.

برای این کار می‌توانید:

  1. دیوار خود را با رنگ‌های آرامش بخش رنگ کنید.
  2. در سرتا سر محیط خانه خود از پالت رنگ‌های هم‌خوان استفاده کنید.
  3. رنگ‌های خانه خود را متناسب با وسایل خود انتخاب کنید(هر چند می‌توانید از تضاد به اندازه مشخص نیز استفاده کنید)

می‌توانید در این رابطه بیشتر در مقاله دکوراسیون مینیمالیست مطالعه بفرمایید:

راهنمای برای داشتن خانه‌ای با دکوراسیون مینیمال »

محیطی آرامش بخش

  • یک دسته گل

می‌توانید تنها با قرار دادن چند شاخه گل محیط خانه خود را فرانسوی‌تر کنید. قرار دادن یک گلدان گل در خانه می‌تواند به زیبایی و پرستیژ خانه بسیار کمک کند اما فراموش نکنید که در انتخاب گل‌های خود از رنگ‌های متعدد استفاده نکنید.

یک دسته گل به رنگ سفید می‌تواند به راحتی محیط شما را تا چندین برابر زیباتر جلوه بدهد و حالتان را خوب کند.

  • کریستال

در هر خانه با دکوراسیون فرانسوی حتما کاربرد کریستال را مشاهده کرده اید. شما نیز بهتر است در طراحی خانه خود از کریستال استفاده کنید.

می‌توانید در این رابطه از لوستر‌های کریستال استفاده کنید که چهره‌ای رویال و زیبا را برای خانه شما به ارمغان خواهد آورد.

به یاد داشته باشید که استفاده لوستر تنها یک مثال است شما می‌توانید از بسیاری اشیاء کریستالی در دکوراسیون داخلی خود استفاده کنید.

  • پرده‌ها

در خانه فرانسوی پرده‌های بلندی که تا روی زمین کشیده و آویزان شده‌اند را نمی‌توان نادیده گرفت. اغلب، خانه‌های فرانسوی را با چنین پرده‌های بلندی در خاطر داریم که در کنار درب‌های بالکن و یا پنجره‌ها نصب شده‌اند.

حرف آخر

به یاد داشته باشید یک خانه با دکوراسیون فرانسوی ظاهری کاملا ساده و متفاوت دارد که همگی در کنار هم محیطی دلنشین و خوشایند را در نظر افراد ایجاد می‌کند. توجه داشته باشید که در خانه‌ای به این سبک توجه اصلی بر یک دست بودن و همخوانی اسباب و چهارچوب کلی منزل به حساب می‌آید.

مقالات پربازدید این هفته :

سازگاری با محیط زیست: 3 چالشی که صنعت زغال سنگ با آن روبروست

آینده فولاد و 3 راه تضمین کننده آینده ای امن تر برای زمین

چگونه نوآوری در حال تغییر صنعت ساخت و ساز است

ثامن فرفورژه در شبکات اجتماعی :

فیسبوک – لینکدین – توییتر – اینستاگرام – کانال تلگرام ثامن فرفورژه