فرفورژه چیست و چه کاربردهایی دارد !؟

فرفورژه چیست

هنر فرفورژه نام دیر آشنایی در صنعت‌های کار با فلز به شمار می‌آید. آیا تا به حال به نقش‌های درب‌ها و نرده‌های پنجره توجه کرده‌اید، آیا به منحنی‌ها و شکل‌های داده شده به آهن کارگرفته در آن‌ها توجه کرده‌اید؟ آیا این موضوع که چطور می‌توان آهن به این سختی را به این زیبایی شکل داد برای شما هم سوال برانگیز بوده است؟

با ما همراه باشید تا هر آن چه را که باید از هنر شکل دادن به آهن دانست با شما در میان بگذاریم.

فر + فورژه

کلمه فرفورژه خود نامی است که در واقع از ترکیب دو نام فرانسوی دیگر به وجود آمده است. قسمت اول جای گرفته در این ترکیب Le Fer به معنای آهن است و قسمت دیگر آن La Forge به معنای تغیر شکل است. در کل Ferforge هنر شکل دادن به آهن به حساب می‌آید. در فارسی شاید این هنر را با نام گل نرده شنیده باشید.

در این هنر با وارد کردن میزان قابل توجهی از گرما به آهن می‌توان آن را به اشکال مختلفی در‌آورد.

هنر فرفورژه از سالیان بسیار دور تا به الان برای تولید قطعات زیبا به کار گرفته شده است، اما امروزه با وجود تکنولوژی، تکنیک‌ها و دستگاه‌های متنوع کار تولید فرفرژه راحت‌تر انجام می‌شود و تا بتوان قطعاتی با طرح‌هایی زیباتر از همیشه را تولید کرد.

چرا از آهن فرفورژه‌ای استفاده می‌کنیم؟

خرید فرفورژه

مزیت استفاده از فرفورژه

حضور فرفورژه یا همان گل نرده‌ها را می‌توان در همه جا احساس کرد، از مبلمان درون خانه و اداره تا نرده‎ها و درب‌های محل زندگیتان. نمی توان جلوه زیبای این اثر را نادیده گرفت، اما آیا دلایل دیگری هم مبنی بر محبوبیت گل نرده ها وجود دارد؟

اجازه دهید تا تعدادی از ویژگی‌های این محصول را با هم بررسی کنیم.

  • مقاوم بسیار بالا فرفورژه

شاید متوجه ظرافت به کار گرفته شده در فرفورژه شده باشید اما توجه کنید که این ظرافت هیچ دخالتی با مقاومت این محصول ندارد.

  • ظرافت

همانطور که اشاره کردیم نمی توان زیبایی و ظرافت این محصولات را نادیده گرفت و از تاثیر مثبت آن بر روی سازه‌ها و چهره شهر چشم پوشید.

ویژگی های فرفورژه

ویژگی های فرفورژه

  • تنوع بالا

همانطور که اشاره کردیم تکنیک‌ها و دستگاه‌های متنوعی ابداع شده‌اند که می‌توانند کار تولید را سریع‌تر و بهینه‌تر انجام بدهند. این موضوع باعث شده تا با استفاده از بهترین تکنولوژی‌های روز دنیا بتوان محصولاتی با تنوع بالا تولید کرد که همواره از ظرافت بی‌نظیری برخوردار هستند.

  • قیمت مناسب

عموم این قطعات از چدن هستند و در تولید این ماده اولیه مورد نیاز از بازیافتی‌های این عنصر استفاده می‌شود تا ماده مذاب مورد نظر با کیفیت لازم به وجود بیاید.

همین موضوع در بالا‌بردن کیفیت و مقاومت محصولات فرفورژه تاثیر مثبتی خواهد داشت و هزینه نهایی محصول از آن چه که تصور می‌کنید بسیار کم‌تر تمام خواهد شد.

ما نیز در شرکت ثامن فرفورژه با استفاده از بازیافتی‌های تولیدات اقدام به تولید قطعات فرفورژه می‌کنیم.

با تک تک واحد‌های شرکت ثامن فرفورژه آشنا شوید:

مراحل تولید محصول در ثامن

  • عدم نیاز به مراقبت

در ساختار قطعات چدن از ترکیب آلومینیوم و چدن بازیافتی استفاده شده است که مقاومت قطعه را در رویارویی با اکسید شدن و زنگ زدگی بسیار مقاوم خواهد کرد. در نتیجه قطعات فرفورژه نیاز به مراقبت کمی دارند و لازم نیست حالا حالاها نگران ساییده شدن و زنگ زدگی محصول باشید.

کاربرد فرفورژه

کاربرد فرفورژه

کاربرد گل نرده

همان طور که در بخش ویژگی‌های قطعات فرفورژه برایتان مطرح کردیم، دلایل زیادی برای استفاده از این محصول در زمینه‌های متعدد وجود دارد. اجازه دهید تا چند مورد از این موارد را باهم بررسی کنیم.

  • ساختمان سازی ( Construction )

بیشترین مصرف قطعات فرفورژه در تولید درب‌ها و نرده‌هایی است که با استفاده از این قطعات جلوه زیبایی به خود می‌گیرند و قادرند شکوه سازه را چندین برابر کنند.

  • مبلمان سازی ( Furniture )

همانطور که اشاره کردیم این قطعات برعکس ظاهر زیبایشان، مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهند. استفاده از فرفورژه در صنعت مبلمان سازی نه تنها زیبایی کار را دو چندان می‌کند بلکه استحکام کار نیز افزایش می‌یابد.

  • دکوراسیون ( Decoration )

چند سال است که بحث فرفورژه به دکوراسیون نیز کشیده شده است , شاید نمونه‌های آن را در ساعت دیواری‌ها و میز و صندلی‌ها دیده باشید.

نتیجه گیری مقاله فرفورژه چیست

در این مقاله سعی کردیم به سوال فرفورژه چیست به صورت کامل و جامع پاسخ دهیم و در مورد انواع فرفوژه و مزیت فرفورژه و حتی به صورت کاملا حرفه‌ای در مورد معایب آن صحبت کردیم .

در صورت وجود هرگونه سوال می توانید از طریق باکس پایین سوال خود را عنوان کنید .

مقالات پربازدید این هفته :

خدمات پس از فروش و رضایتمندی مشتری

انواع و کاربرد های ورق های آهنی

آهن اسفنجی چیست؟

ثامن فرفورژه در شبکات اجتماعی :

فیسبوکلینکدینتوییتراینستاگرامکانال تلگرام ثامن فرفورژه