مقایسه چدن و آهن ریخته شده یا همان گل نرده | SamenFerforge

مقایسه چدن و آهن ریخته شده یا همان گل نرده از مواردی است که اغلب به اشتباه در جای یکدیگر به کار گرفته می‌شوند. ما نیز در این مقاله از ثامن فرفورژه قصد داریم به رفع این سو تفاهم بپردازیم.

در ابتدا قصد داریم تعریفی از این دو مورد و همچنین ویژگی‌های آن‌ها داشته باشیم تا بتوانیم بسیار راحت تر به موضوع اصلی مقاله خود برسیم.

چدنی و آهنی

از آن جایی که مرز کاربرد‌های آهن و چدن گاهی جابه‌جا شده است شاید تشخیص تفاوت این دو مورد کمی سخت و گیج کننده باشد. با این وجود باید بگوییم که تفاوت این دو مورد از زمین تا آسمان است و بیداد می‌کند.

می‌توان آغاز این تفاوت‌ها را جنس مواد تشکیل دهنده این دو محصول دانست.

در رابطه با فرفورژه چه می دانید؟

فرفورژه

آهن ریخته شده

آهن ریخته شده را می‌توان به صورت خلاصه شده آلیاژی از آهن فرض کرد که مقداری عنصر کربن را در ساختار خود جای داده است. وجود کربن در ساختار آلیاژ‌های آهن توانایی فرم پذیری، جوشکاری و ماشین‌کاری را بسیار پایین می‌آورد. با توجه به این نکته آهن ریخته شده با وجود مقدار کم کربن قابلیت چکش خواری و انعطاف پذیری بالایی دارد به طوری که می‌توان بارها آن را داغ کرد و زیر فشار ضربات متعدد قرار داد.

از دیگر قابلیت‌های آهن ریخته شده این است که هر چه بیشتر مورد فشار و ضربه قرار بگیرد مقاوم‌تر خواهد شد.

آهن ریخته شده

آهن ریخته شده

آهن ریخته شده را ابتدا در تماس با گرمای بالا قرار می‌دهند تا در نهایت با گرم شدن بتوان عملیات فرم‌دهی را بر روی آن اجرا کرد، این کار چندین بار صورت می‌گیرد تا در نهایت به فرم دلخواه دست پیدا کنیم. این عملیات هر چند امروزه با ماشین‌های مدرن صنعتی مثل دستگاه خم کاری صورت می‌گیرد از ابتدایی‌ترین اقدامات در تغییر فرم آهن توسط دست‌های آهنگران به حساب می‌آید.

چدن

چدن یکی از آلیاژ‌های آهن محسوب می‌شود که مقادیر قابل توجهی کربن را در خود جای داده است. چدن از دمای ذوب پایینی برخوردار است و به علت داشتن کربن زیاد قابلیت فرم گیری خوبی دارد، تمام این دلایل را آوردیم تا برایتان شرح دهیم چدن ریخته شده از ذوب چدن، آهن خام و یا ضایعات آهن و ریختن آن ماده مذاب درون قالب‌های مخصوص صورت می‌گیرد.

چدن ریخته شده با وجود نوع عناصری که در ساختار خود جای داده است می‌تواند رنگ‌های متنوعی را به خود اختصاص دهد. مهم‌ترین این چدن‌ها را می توان چدن خاکستری و چدن سفید دانست.

می توانید اطلاعات کامل تری از این آلیاژ را در مقاله دیگر ما مطالعه کنید:

چدن چیست؟

چدن

چدن

چدن نیز همانطور که اشاره کردیم در ساختار خود مقادیری از کربن را دارا می‌باشد و باید اعتراف کرد چدن به طور طبیعی از سختی بالایی برخوردار است به گونه‌ای که هیچ راه ساده‌ای برای حالت دادن و یا خم کردن آن وجود ندارد.

اجازه دهید تا در ادامه کمی بیشتر از تفاوت‌های این دو مورد برایتان بگوییم.

تفاوت‌های آهن ریخته شده از چدن ریخته شده

  • زنگ زدگی

این مورد از جمله خصلت‌های انکار نشدنی آلیاژ‌های آهن به شمار می‌رود که در تماس با آب و هوا در سطح خود دچار تغییراتی می‌شوند و سختی و فرم خود را از دست می‌دهند. همگی این واکنش‌های شیمیایی را به وفور دیده‌ایم و آن را با نام زنگ زدی می‌شناسیم.

اما در این بین چدن ریخته شده قابلیت مقاومت بالاتری در برابر چنین تغییراتی دارد و عمر طولانی‌تری نیز خواهد داشت.

از جمله کار‌هایی که می‌توان برای جلوگیری از این موارد انجام داد پوشاندن سطح محصولات با یک لایه رنگ است که تنها بروز این مشکل را به تعویق می‌اندازد.

  • ساییدگی

همانطور که اشاره کردیم چدن از مقاومت بالایی برخوردار است و میزان کربن بالای درون ساختارش این ویژگی را به وجود آورده تا در برابر ضربات مقاومت بالاتری از خود را نشان بدهد.

  • عناصر

همانطور که اشاره کردیم این دو ماده از عناصر متفاوتی به وجود آمده‌اند که کارایی و ویژگی‌های آن‌ها را به کلی از همدیگر متفاوت کرده است. شاید بارزترین و تاثیر گذارترین مورد میزان کربنی است که به مقادیر متنوعی در هر دو مواد وجود دارد.

بالا بودن میزان کربن در چدن باعث شده است تا این ماده از مقاومت بالاتر و سخت‌تری نسبت به آهن ریخته شده برخوردار باشد.

  • فرم گیری

تولیدات مرتبط با آهن ریخته شده بسیار بهینه‌تر از تولید محصولات چدنی انجام می‌شود و توانسته جای این صنعت را تا حدودی بگیرد.

با این حال از آن جایی که فرم‌دهی آهن بسیار زمان‌بر و ایجاد محصولات با طراحی ظریف در این ماده تقریبا غیر ممکن است، همچنان صنایعی هستند که با استفاده از چدن و قالب‌های مخصوص به تولید این موارد اقدام می‌کنند.

  • زمان

آهن برای فرم داده شدن باید بار‌ها در تماس با گرما قرار بگیرد و ضربات متعددی را متحمل شود تا شکل مورد نظر را به خود بگیرد.

هر چند دستگاه‌های متعددی برای کاهش زمان این پروسه معرفی شده است ولی باید اظهار داشت که همچنان روند تولید این محصولات زمان‌بر و طاقت فرسا است.

در تولید محصولات از چدن ریخته شده تنها کافیست چدن مذاب شده را در قالب‌های مدنظر ریخت و فرصت داد تا ماده سخت شود و فرم قالب را بگیرد.

نتیجه گیری

تا به این جا با خصوصیات و مقایسه چدن و آهن ریخته شده آشنا شدید و می‌توانید حدث بزنید که چرا شرکت هشتمین نور (ثامن فرفورژه) از چدن ریخته شده یا Cast Iron در ساخت محصولات استفاده می‌شود.

تنها دو واحد ریخته‌گری و قالب‌گیری به این بخش اختصاص داده شده تا بعد از ذوب مواد بتوان مرحله قالب‌گیری را انجام داد. این پروسه که با وجود تولید قالب‌های یک بار مصرف چدنی صورت می‌گیرد این قابلیت را به وجود آورده تا بتوانیم از ظریف‌ترین طرح‌ها در کارها استفاده کنیم و دقیق‌ترین اشکال را در قطعات فرفورژه به وجود بیاوریم.